lten

Svarbi informacija tėveliams dėl vaiko sveikatos pažymėjimo

Įstatymas įpareigoja tėvus kasmet iki rugsėjo 15 dienos pasirūpinti profilaktiniu vaiko iki 18 metų sveikatos patikrinimu. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pratęsė mokinių, kurie mokslus tęs toje pačioje ugdymo ar mokymo įstaigoje ir kurių sveikata nuo paskutinio patikrinimo nepasikeitė, sveikatos pažymėjimų galiojimo laiką – jie galios iki metų galo. Kitais atvejais mokinių sveikatą tėvai turi patikrinti iki mokslo metų pradžios. Atkreipiame dėmesį, kad po apsilankymo pas šeimos gydytoją, tėveliai privalo vaiką nuvesti ir pas gydytoją odontologą, kad būtų visapusiškai patikrinta vaiko sveikata. Visa tai atliekama ne dėl formalumo, bet ir dėl vaiko sveikatos ir gerovės.

Vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas (darželius), sveikatos pažymėjimo duomenis sistemoje numatoma kaupti 2020 m. Dėl šios priežasties sveikatos pažymėjimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose dirbantiems visuomenės sveikatos priežiūros specialistams tėvai privalės perduoti asmeniškai (į rankas) arba išsiuntę elektroniniu paštu (Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. ) pažymos peržiūrėjimo kodą ir vaiko gimimo datą. Kodas yra sugeneruojamas tėvams prisijungus prie www.esveikata.lt portalo. Vienu metu galioja tik vienas pažymos peržiūros kodas. Sukūrus naują pažymos peržiūros kodą, ankstesnysis kodas nustoja galioti.

Sukurti pažymos peržiūros kodą galima įvykdžius šiuos žingsnius: 

1. Prisijungti prie E. sveikatos portalo ir pasirinkti reikiamą medicininę pažymą; 

2. Atidaryti medicininės pažymos, kuriai norima sugeneruoti peržiūros kodą, peržiūros langą; 

3. Pasirinkti sukurti pažymos peržiūros kodą. 

Elektroniniu būdu tvarkant vaiko sveikatos duomenis yra užtikrinamas jų konfidencialumas. Gydytojo rekomendacijos yra ta informacijos dalis, kurią visuomenės sveikatos priežiūros specialistai turi pateikti ugdymo įstaigai apie vaiko sveikatą. Rekomendacijos yra teikiamos dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje, bei kokių pirmos pagalbos priemonių reikėtų imtis, jeigu vaikui prireiktų skubios pagalbos (pvz. fizinės veiklos apribojimai, vengtini alergenai, lėtinės ligos ir sutrikimai).

Informuojame, kad nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. yra panaikintas reikalavimas į vaikų neformaliojo švietimo įstaigas pristatyti Vaiko sveikatos pažymėjimo kopijas (išskyrus organizuojančias kūno kultūros ir sporto pratybas). Įstaigos, vykdančios neformaliojo ugdymo programas, sutartyse turės numatyti, kad pažyma būtina tokiu atveju, jeigu gydytojas nuspręs, kad užsiėmimas gali pakenkti vaiko sveikatai. 

Profilaktinis vaikų sveikatos patikrinimas yra apmokamas iš privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų, todėl tėveliams už patikrą mokėti nereikė.

Kaip sukurti vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą Страница 1

 
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėse nuo šiol nebelieka reikalavimo riboti kontaktą iki 15 minučių ir laikytis ne mažesnio kaip 2 metrai atstumo. Tačiau ir toliau būtina užtikrinti, kad ugdymo paslaugos būtų organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo.
 
 

Operacijų vadovo sprendimas, dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo sąlygų organizavimo:

https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/D%C4%96L%20IKIMOKYKLINIO%20IR%20PRIE%C5%A0MOKYKLINIO%20UGDYMO%20ORGANIZAVIMO%20B%C5%AATIN%C5%B2%20S%C4%84LYG%C5%B2%20PAKEITIMO%20(V-1840).pdf

 

karštoji linijia

 

KIEK LAIKO GYVENA COVID-19 VIRUSAS ANT ĮVAIRIŲ PAVIRŠIŲ

 

Kiek gyvena COVID 19 geras

 

 

COVID- 19 SIMPTOMAI

 COVID 19 

 

 

 

 Kaip sukurti Vaiko sveikatos pažymėjimo peržiūros kodą? (skaityti)

 Kaip  sugeneruoti pažymėjimo peržiūros kodą galite matyti čia:

 

   

Prisijungti

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me