Menu Close

Sporto projektas „AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI“

Mūsų darželyje nuo 2024-02-01 iki 2024-03-31 du kartus per savaitę vykdomas Sporto projektas „AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI“, kuris yra bendrai finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto lėšomis.

Projekto tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų reguliarų fizinį aktyvumą, sudarant sąlygas dalyvauti nemokamuose visapusiško fizinio lavinimo užsiėmimuose ugdymo įstaigose ir populiarinti fizinį aktyvumą.

Treniruotėse dalyvauja 4-6 metų vaikai iš ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių. Vaikų treniruotės paremtos lengvosios atletikos pagrindu ir tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) rekomenduojama treniruočių programa „Kids Athletic“, taip pat naudojamas inventorius skirtas vaikų lengvajai atletikai. Fizinio aktyvumo veiklose atliekamos įvairiausios užduotys, sportiniai žaidimai, estafetės, įveikiami kliūčių ruožai ir kiti raumenų stiprinimo pratimai, kurie tiesiogiai lavina vaikų fizinius gebėjimus, ypatybes, gerina fizinę ir emocinę sveikatą. Veiklos atliekamos dinamiškai, įtraukiant skirtingą inventorių (vikrumo žiedus, minkštas detales, žymeklius, kamuolius, balansavimo priemones, barjerus ir kt.), taip pat veiklas papildant interaktyviomis priemonėmis (reakcijos lavinimo treniruoklis (lempos) RoxsPro ir interaktyvios lėkštės).

Laukiami rezultatai

Šis sporto projektas turės teigiamą poveikį visiems jo dalyviams. Vaikai, dalyvavę projekte, išbandę žaidimo forma pateiktas fizinio aktyvumo veiklas, kurios įtraukiant interaktyvias priemones ir keliant teigiamas emocijas didins motyvaciją sportuoti ir tęsti fiziškai aktyvesnį gyvenimo būdą ateityje. Treniruočių metodika, intensyvumas ir dažnis pagerins vaikų judėjimo gebėjimus, širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą, fizines ypatybes: vikrumą, koordinaciją, lankstumą, raumenų jėgą, pusiausvyrą, ištvermę ir bendrą kūno funkcinį pajėgumą. Teigiamos emocijos fizinių veiklų metu padidins pasitikėjimą savimi, savivertę ir suteiks drąsos išbandyti kitas fizinio aktyvumo formas ateityje tiek asmeniškai, tiek su savo šeimos nariais.

 

Projektas „AKTYVŪS-LAIMINGI-SVEIKI“ baigėsi. Laukiami rezultatai pasiteisino. Vaikai noriai įsitraukė į veiklas, kurios buvo pritaikytos pagal vaikų amžių ir gebėjimus.  Sportuodami du kartus per savaitę, vaikai stiprino savo fizinę sveikatą. Baigiamoji veikla įtraukė ir visus mūsų pedagogus, kurie buvo pakviesti gilinti žinias vaikų fizinės, emocinės ir bendros sveikatos stiprinimo temomis išklausant lektoriaus dr. Kęstučio Bunevičiaus mokymų video. Pedagogai turėjo galimybę ir  asmeniškai užduoti rūpimus klausimus (elektroniniu paštu) susijusius su vaikų fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimu. Projektas padidino vaikų fizinį aktyvumą, pagerino fizinius gebėjimus.

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content